6 טיפים לבחירת הזר הכלה שלך!

6 טיפים לבחירת הזר הכלה שלך!

זרי כלה – כי מסורת לא שוברים…

יש מעט סמלים חשובים יותר בחתונה מאשר זרי כלה. המשמעות של זרי כלה (למי שלא יודעת) הוא של המשכיות ופוריות. לאחר סיומה המוצלח של החתונה, ובדרך למכונית החתן כלה, נאספים כל הנשים בחתונה בקבוצה גדולה. באותו זמן עולה הכלה לעמדת גובה מסוימת, וכשגבה לקבוצת הנשים היא מטילה אחד מיני זרי כלה אשר בחרה טרם החתונה, לאוויר, כך שיעוף לכיוונה של קבוצת הנשים. הנשים מצידן נאבקות (או לא נאבקות, זה כבר תלוי בהעדפה האישית שלהן ובמקומם בחיים האישים כרגע) על הזכות לתפוס את הזר המיוחל. האישה שתתפוס את הזר, היא, לפחות על פי המסורת, הבאה בתור להתחתן.

מסורת זו מושרשת ברחבי העולם כבר מאות בשנים, את מקור שורשיה אנו מכירים דווקא מהנצרות, ולמרות שמסורת השלכת זרי כלה אינה קיימת ביהדות, עדיין זרי כלה נפוצים בחתונות. לאור המסורת הארוכה הזו ברור למה יש מעט סמלים חשובים יותר בחתונה מאשר זרי כלה.

מבחינה פרוצדוראלית יש מספר דברים שעל הכלה לוודא לפני שהיא מזמינה זרי כלה מתוכם תבחר:

  1. דבר ראשון, והכי חשוב, הוא הטעם האישי של הכלה. חשוב מאוד שהזר יקלע לטעמה האישי. יש זרי כלה מוכנים מראש ויש זרים בהזמנה אישית, הבחירה תלויה בהעדפה אישית של הכלה.
  2. בנוסף את צריכה לזכור תמיד שזר הכלה הוא רק תוספת להופעה שלך ביום החתונה.  מומלץ לבחור את הצבעים של זר הכלה רק לאחר שבחרת את הגוונים והצבע של השמלה.
  3. כמו כן לאחר שבחרת את זר כלה את צריכה להדגיש בפני מוכרת הפרחים או מעצבת הפרחים שתכין את הזר מפרחים ללא אבקנים אשר יכולים לפגוע בשמלה בזמן החופה. ישנם פרחים המתאימים מאוד לזרי כלה כמו שושן צחור אך יש עליהם אבקנים –פשוט יש לוודא שגוזרים אותם ושלא יפריעו וילכלכו.
  4. מכוון שאנו רוצים להזמין את זר הכלה ולהיות בראש שקט שהוא יגיע במשלוח פרחים טרי ומושלם כפי שהזמנת ביום החתונה חשוב לבחור חנות פרחים או מעצב פרחים מקצועי וקפדן שלא "יפיל" את ההזמנה שלך בין הכסאות. מבחינת אמינות יש שני גורמים עיקריים, הראשון הוא אמינות מבחינת זמנים – זאת אומרת שאותו ספק יביא את הזר בזמן לכלה כדי שהטקס יוכל להתקיים. השני הוא אמינות מבחינת טיב הפרחים – גם הנושא חשוב מאוד, שכן כיום לרוב מזמינים זרים דרך האינטרנט והכלה לא רואה את המוצר עד שהוא מגיע לידיה. ולכן חשוב לוודא שהספק אמין ושהפרחים יהיו טובים וטריים. חשוב לציין שמבחינת אמינות עשינו עבורכם את העבודה וכי ספקי הפרחים באתר הינם אמינים. רצוי לוודא יום לפני החתונה שהזר יהיה מוכן בדיוק בזמן.
  5. היתרון בהזמנת פרחים לאירוע הוא שאתם יכולים לעמוד על כך שבנוסף לסידורי הפרחים וזרי הפרחים באירוע יכללו גם את זר הכלה וכך תוכלי לחסוך את העלות הנוספת שיש לשלם לחנות הפרחים.
  6. אם אנו מדברים על תשלום- כיום ניתן למצוא זרי כלה החל מ 150-1500 ₪, מבחינה זו יש גמישות רבה, יש זרי כלה קטנים ומוכנים מראש שיכולים לעלות באזור המאה חמישים שקלים. מצד שני ישנם זרים גדולים בהזמנה אישית שיכולים להגיע עד לאלף שקל לזר. מבחינה זו לא נמליץ לכן מה לעשות ומה לבחור, כל אחת בהתאם לרצונה האישי ובהתאם לגודל השקעתה. כמובן שזה תלוי בחנות הפרחים או מעצב הפרחים שמכין את הזר, סוגי הפרחים בזר הכלה לדוגמא אפשר להזמין זר כלה "פשוט" מורדים וליזיאנטוס אך אפשר גם ללכת בגדול ולהזמין זר כלה מסחלבים אשר יכול להגיע למחירים גבוהים מאוד, חשוב מאוד לבקש לפי טעמכם האישי תוספות קטנות על הזר כמו פניניים או קישוטים לרוב תוספות אלו לא ידרשו עלות נוספת במחיר אך בוודאי שיוסיפו הרבה חן לזר.
  7. אין צורך להתחיל לטייל בין חנויות הפרחים השונות בכדי למצוא את זר הכלה שאתם רוצים כי לרוב ההכנה של זר הכלה מתבצעת במקום, הדרך הפשוטה היא לחפש באינטרנט תמונות של זרי כלה ולפנות לחנות שפרסמה אותם או להראות תמונה של זר שאתם רוצים לשוזרת האומנותית או מעצבת הפרחים שלכם ולבקש ממנה שתכין את אשר היא רואה בתמונה.

 

עכשיו כשאתן כבר מומחיות בבחירת הזר הגיע הזמן למצוא את הזר המושלם עבורכן.. לצפייה במבחר זרי כלה ובסידורי פרחים לכל אירוע היכנסו לאתר פרחים בשנקין – חנות פרחים מדליקה בתל אביב!

 

6 טיפים לבחירת הזר הכלה שלך! 5.00/5 (100.00%) 1 vote
Share this Story

Comments are closed.

ארגנו חתונה בחינם וחסכו אלפי שקלים!

השם שלך (חובה)

טלפון

חתונה של פעם בחיים

הכל לארגון חתונה..

תיזהרו לא ליפול במחיר..